top of page

Юридична компанія
"Yurtsev&Partners"

1логотип1.jpg

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

        Yurtsev.Partners@gmail.com

 

ТОП 3 помилок при нарахуванні пенсії

  Дуже багато людей бажають отримати перерахунок пенсії та збільшити її розмір. Наразі, на жаль, органи пенсійного фонду з метою "економії бюджетних коштів" дуже часто недоплачують і нараховують в меншому розмірі пенсію, ніж той, на який людина має право відповідно до вимог закону.

   Найбільш типовими "помилками" при нарахуванні пенсії є наступні.

 

І. Неправильно порахований стаж.

  Так, дуже часто пенсійний фонд не враховує деякі періоди роботи, що зазначені в трудовій книжці. Найпоширенішими підставами не врахування періодів роботи до стажу, зазвичай, з відповідей органів пенсійного фонду є:

 

1. Помилка в трудовій книжці (невірно зроблене виправлення, наявне перекреслення зроблене не належним чином, відсутність коду ЄДРПОУ, нечитабельний відтиск печатки та інші).

  Зазвичай в такому випадку слід попередньо взяти довідку з підприємства/установи/організації (далі-ПУО) на якій Ви працювали, якщо таке ПУО ще діє або має правонаступників або замовити довідку з архіву по місцезнаходженню ПУО, якщо таке ПУО ліквідоване (припинило свою діяльність). В довідці має бути зазначено коли саме, на якій посаді працювали, чи були відпустки без збереження заробітної плати. У разі, якщо довідку неможливо взяти, або відомості та документи саме по Вашому ПУО відсутні чи втрачені з певних причин, тоді зарахувати відповідні періоди роботи/навчання/служби можна в судовому порядку.

  Так, судова практика позитивна і є всі шанси отримати позивний результат. Так як, відповідно до статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ст. 48 Кодексу Законів про Працю України, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є саме трудова книжка.

 Також, Верховний Суд у справі №754/14898/15-а наголосив, що підставою для призначення пенсії на пільгових умовах є відповідний стаж роботи, а не дотримання всіх формальних вимог при заповненні трудової книжки.

 

2. Відсутні страхові внески або їх сплата в неповному обсязі.

  Так, дійсно, з 2004 року поняття "трудовий" стаж фактично змінено на "страховий" стаж, що означає, що до стажу зараховуються лише ті періоди, за які сплачено страхові внески.

  Однак, якщо особа є найманим працівником, то обов'язок сплачувати за неї страхові внески покладається саме на роботодавця і саме роботодавець має нести відповідальність за їх неналежну сплату, а не працівник при призначенні чи нарахуванні пенсії (частина 1 статті 26 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування") Аналогічні висновки викладені Верховним судом у постановах від 27.03.2018 у справі № 208/6680/16-а(2а/208/245/16), від 04.09.2018 у справі № 482/434/17, від 25.11.2019 у справі №242/2088/17.

ІІ. Неправильно пораховано індивідуальний коефіцієнт заробітку при обчисленні пенсії.

  Наведена помилка може мати місце у разі неврахування органами пенсійного фонду заробітної плати за періоди роботи в рф, на території Крайньої Півночі, а також, в тому випадку, якщо особою подавалась довідка про заробітну плату за 60 календарних місяців до липня 2000 року. Часто такі довідки про заробітну плату не враховуються пенсійним фондом з підстав відсутності сплати страхових внесків, у зв'язку з тим, що росія вийшла з міжнародної Угоди про пенсійне забезпечення; а, також, через нібито відсутність первинних документів, що підтверджують заробіток. Однак, з цими порушеннями також можна "боротись" в судовому порядку та отримати позитивний результат.

ІІІ. Невиплата окремих додаткових доплат/надбавок до пенсій.

  Такі надбавки визначаються за певних умов для певної категорії осіб, серед найпоширеніших є доплата за понаднормований стаж (для чоловіків, як правило, понад 35 років стажу, для жінок - понад 30), надбавки особам, які не мають права на індексацію та інші.

  Для отримання детальної консультації та перевірки правильності нарахування саме Вашої пенсії - звертайтесь до нас: телефонуйте або заповнюйте форму на консультацію і ми Вам допоможемо отримати перерахунок пенсії.

пенсіях.

Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді як у нас в офісі так і онлайн !

Для цього заповніть поля нижче або ж зателефонуйте нам.

Відправте заявку -

ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.

Щоб отримати консультацію

впишіть свої дані в форму 

і нажміть на кнопку:

Дякуємо, відправлено!

                            АДРЕСА

             21037, м. Вінниця, вул. Пирогова,

             буд. 76-Б, офіс 125.

             

    

                           КОНТАКТИ

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

              Yurtsev.Partners@gmail.com

 

 

bottom of page