top of page
1логотип1.jpg

Юридична компанія

"Yurtsev&Partners"

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

        Yurtsev.Partners@gmail.com

 

Захист боржників від психологічного тиску МФО

   Тема як позбутися від надокучливих колекторів є дуже актуальною на даний час. Адже взявши кредити в МФО, більшість з них не повертається вчасно і тоді з метою швидкого погашення прострочених кредитів у справу вступають «професіонали», які знають як ефективно змусити боржника розрахуватися з МФО.

    Свою роботу колектори починають з надокучливих дзвінків, які до речі можуть бути як і денними так і нічними. В таких телефонних дзвінках боржникам часто погрожують, лякають, що передадуть відомості про особу боржника усім родичам і навіть те, що звернуться до поліції за вчинення боржником шахрайських дій. А ще гірше, коли колектори починають телефонувати рідним, мовляв «приїдуть співробітники МФО робити опис майна, якщо вчасно не буде погашення кредиту». Під таким психологічним тиском МФО боржники беруть новий кредит на погашення вже існуючих мікрозаймів і стикаються вже з більшою проблемою де взяти гроші щоб погасити інші кредити.

  Але мало хто знає, що методи з обзвонювання рідних та знайомих боржника є незаконними. Закон України «Про захист персональних даних» передбачає, що особисті немайнові права на персональні дані, які має кожна фізична особа, є невід'ємними і непорушними. Даний закон дозволяє збирати і обробляти ці дані лише у встановлених законодавством цілях, в більшості випадків на це потрібна згода самої особи.  Якщо боржник під час підписання кредитного договору не надавав телефонних номерів осіб, яким телефонують колектори з приводу його кредиту – такі дії кредитора та самих колекторів є незаконними.

   Захист від МФО, а точніше від психологічного тиску останніх може здійснюватися наступним шляхом:

  1. Боржник звертається до адвоката. Адвокат в свою чергу направляє адвокатський запит на адресу МФО. Після отримання МФО інформації про те, що у справу вступив адвокат, колектори стають лояльнішими до боржника, так як розуміють, що їх дії є грубим порушенням законодавства і адвокат в будь який момент зможе захистити порушені права боржника.

  2. Після ознайомлення з повноваженнями адвоката у справі всі переговори з колекторами чи іншими представниками МФО ведуться безпосередньо через адвоката. Адвокат домовляється з ними про якнайкращі способи  погашення кредиту для боржника. Як свідчить власний досвід, такі переговори є ефективними і 95% кредитів закриваються саме на цій стадії.

  3. Якщо колектори виявились справжніми «тиранами», тоді адвокат готує скаргу від імені боржника на дії працівників МФО та колекторських компаній до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Саме на Уповноваженого Верховної Ради з прав людини покладається обов’язок контролювати за виконанням законодавства у сфері персональних даних.

  Також хочемо звернути вашу увагу, що  з початку 2020 року Національний банк України був наділений повноваженнями на захист прав споживачів фінансових послуг, а з 1 липня 2020 року ці повноваження розповсюджуються і на клієнтів МФО. Так як на даний час колекторська діяльність практично не врегульована законодавством все це призводить до маніпулювання правами громадян працівниками МФО та колекторами. Адже останні у своїй діяльності просто виходять за рамки закону поширюючи персональні дані своїх боржників та здійснюючи психологічний тиск не тільки на них самих, а й на їх оточення.

  Для вирішення цих проблем Головою Національного банку України Кирилом Шевченко та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою восени 2020 року було підписано Меморандум про співробітництво в сфері захисту персональних даних громадян. За таких обставин з'явилось більше гарантій, що порушені права боржників будуть відновлені, а винні в таких порушеннях особи – притягнуті до відповідальності.

Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді !

Це безкоштовно.

Для цього замовте безкоштовну консультацію по телефону.

Відправте заявку -

ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.

Щоб отримати консультацію

впишіть свої дані в форму 

і нажміть на кнопку:

Дякуємо, відправлено!

                            АДРЕСА

             21037, м. Вінниця, вул. Пирогова,

             буд. 76-Б, офіс 125.

           

    

                           КОНТАКТИ

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

              Yurtsev.Partners@gmail.com

 

 

bottom of page