top of page
1логотип1.jpg

Юридична компанія

"Yurtsev&Partners"

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

        Yurtsev.Partners@gmail.com

 

Особливості стягнення аліментів на неповнолітніх дітей

    Розмір аліментів. Що враховується при його визначенні:

- стан здоров'я та матеріальний стан платника аліментів і дитини;

- чи є інші діти або непрацездатні особи, яких утримує платник;

- доходи та майно, яке є у власності платника (тобто яку заробітну плату отримує, чи має авто, будинок/квартиру інші доходи);

- витрати платника (зокрема, спрямованні на придбання якогось майна);

- інші обставини, які мають важливе значення (зокрема, враховується чи є потреба в аліментах, можливо коштів/доходів одержувача аліментів буде достатньо для повноцінного розвитку та виховання дитини).

   Слід зауважити, що аліменти можна стягнути і у твердій грошовій сумі (наприклад, 2 000 грн, а можна і у відсотковому співвідношенні до мінімального прожиткового мінімуму (далі - МПМ) на дитину залежно від її віку або у відсотках від доходу платника).

   Мінімальний розмір стягнення аліментів для однієї дитини не може бути менше, ніж 50 % МПМ. Слід розуміти, що виплата аліментів не може бути меншою ніж такий мінімальний розмір. Також, стягнення в такому розмірі можливе навіть у безспірному порядку, тобто за заявою особи про стягнення аліментів в порядку наказаного провадження, в такому випадку суд розглядає заяву і видає судовий наказ про стягнення аліментів, що є виконавчим документом.

   Звертаємо увагу, що рекомендований розмір аліментів дорівнює МПМ і стягується в судовому порядку за умови достатності доходів у платника. Однак, при цьому, в порядку наказного провадження їх стягнути неможливо, лише в позовному, тобто звертатися потрібно із позовною заявою і обгрунтовувати, що платник дійсно спроможний сплачувати відповідну суму аліментів, з проведенням судових засідань та, як правило, викликом сторін до суду.

    Стягнення аліментів за минулий час судова практика

  Компанія «Yurtsev&Partners» звертає увагу, що є два види стягнення аліментів за минулий період: це може бути стягнення коштів як заборгованості (якщо раніше уже було судове рішення про призначення аліментів, але воно не виконувалось) та стягнення аліментів у випадку якщо раніше вони не призначались в судовому порядку (наприклад, розмір аліментів було визначено в договорі між батьками дитини). Так, в першому випадку заборгованість за аліментами можна стягнути за виконавчим листом за останні 10 років (виняток коли аліменти сплачується за весь минулий час а не обмежуються 10 роками – якщо платник перебував в розшуку або знаходився за кордоном). Що стосується другого випадку, то зауважуємо, що аліменти, за загальним правилом, призначаються з дня подання позову чи заяви про їх призначення; однак, можливе призначення за минулий час у випадку, якщо одержувач аліментів доведе, що ним вчинялися дії спрямованні на отримання аліментів, але аліменти не отримувались саме з вини платника (уникнення від сплати). В цьому разі, час також обмежений 10 роками. У разі неможливості довести вину платника у вчиненні умисних дій спрямованих від уникнення свого обов'язку по сплаті аліментів, суд відмовляє в стягненні аліментів за минулий час (приклад: Постанова Верховного суду від 27 січня 2020 року у справі 672/198/19: https://reyestr.court.gov.ua/Review/87243178).

   Якщо Вам потрібні зразок заяви на аліменти чи зразок позовної заяви про розірвання шлюбу та стягнення алміентів чи одразу готова позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, компанія «Yurtsev&Partners» надасть Вам відповідні зразки чи підготує потрібні документи для Вас.

Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді як у нас в офісі так і онлайн !

Для цього заповніть поля нижче або ж зателефонуйте нам.

Відправте заявку -

ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.

Щоб отримати консультацію

впишіть свої дані в форму 

і нажміть на кнопку:

Дякуємо, відправлено!

                            АДРЕСА

             21037, м. Вінниця, вул. Пирогова,

             буд. 76-Б, офіс 125.

             

    

                           КОНТАКТИ

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

              Yurtsev.Partners@gmail.com

 

 

bottom of page