top of page
1логотип1.jpg

Юридична компанія

"Yurtsev&Partners"

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

        Yurtsev.Partners@gmail.com

 

Стягнення виплат з податкової, які були надмірно сплачені платником

    Стаття 43 Податкового кодексу дозволяє платнику податків повернути кошти, які були надміру або помилково сплачені як податок чи митний платіж (далі – «переплачені кошти»).  Слід звернути увагу, що зазначена норма законодавства не передбачає чи переходить право повернення податків спадкоємцям платника податків, у разі його смерті. Так, на практиці часто трапляються випадки, що особа переплатила кошти у більшому розмірі чи помилково сплатила відповідну суму, а потім, не встигши їх повернути, померла. Наша компанія «Yurtsev&Partners» зауважує, що у вказаному випадку, відбувається успадкування грошових виплат, які були переплачені спадкодавцем (особою платником, яка померла) з урахуванням наступних положень законодавства.

Відповідно до положень статей 1216 та 1218 Цивільного кодексу передбачає, що під спадкуванням необхідно розуміти перехід усіх обов’язків та прав від померлої особи до її спадкоємців, крім тих, перехід яких прямо заборонений законом і, зокрема тих, що нерозривно пов’язані з померлою особою (наприклад право бути автором якогось твору).

   Необхідно зауважити, що повернення «переплачених коштів» можливе лише за наступних умов:

  1. Якщо у платника податку (особи, яка померла) відсутній борг перед податковим органом.

  2. За умови звернення в податковий орган із заявою про повернення «переплачених коштів»

  3. Якщо на дату звернення із вказаною у попередньому пункті заявою не пройшло 1095 календарних днів від дати виникнення «переплачених коштів».

  4. Особа, яка бажає повернути «переплачені кошти» прийняла спадщину та відносини спадкування підтверджуються відповідними документами.

     Наша компанія звертає увагу, що Державна податкова служба України на своєму веб-сайті також підтверджує вище висловлену нами позицію у своєму висновку-роз’ясненні за посиланням: https://tr.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/print-397966.html.

     Цікаво те, що схожим платежем до податків за своїм характером є єдиний страховий внесок. Право на його повернення, у разі якщо він є «переплаченими коштами» прямо у законодавстві передбачається також, лише платнику, однак іншим нормативним актом -   Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI (частина 1 статті 4) та наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 № 6. Однак, щодо повернення «переплачених коштів» як ЄСВ, податкові органи у своїх роз’ясненнях(http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100020695-smert-fop-chi-maye-pravo spadkoyemets-povernuti-nadmiru-abo-pomilkovo-splacheni-sumi-yesv) висловлюють іншу позицію – що повернення можливе лише самим платником ЄСВ, а не його спадкоємцями.

Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді !

Це безкоштовно.

Для цього замовте безкоштовну консультацію по телефону.

Відправте заявку -

ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.

Щоб отримати консультацію

впишіть свої дані в форму 

і нажміть на кнопку:

Дякуємо, відправлено!

                            АДРЕСА

             21037, м. Вінниця, вул. Пирогова,

             буд. 76-Б, офіс 125.

             

    

                           КОНТАКТИ

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

              Yurtsev.Partners@gmail.com

 

 

bottom of page