Юридична компанія
"Yurtsev&Partners"
Як провести державну реєстрацію створення ТОВ?
З прийняттям 03.10.2019 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» було внесено певні зміни в Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
Говорячи саме про державну реєстрацію створення ТОВ вже за новими вимогами, то перше на що потрібно звернути увагу осіб, які бажають створити ТОВ - це пакет документів, які необхідно подати державному реєстраторові для проведення державної реєстрації створення ТОВ, а саме:
-
заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) форма 2 (з 01.06.2020 року діє новий бланк такої заяви).
-
рішення засновника (якщо засновником виступає 1 фізична чи юридична особа) чи протокол (вразі коли засновників декілька) про створення ТОВ. Варто зазначити, що дійсність підписів засновників (учасників) або уповноваженої особи засвідчується нотаріусом, крім тих рішень, що створюються на порталі електронних сервісів та підписуються з використанням кваліфікованого електронного підпису.
-
установчий документ (статут ТОВ). З приводу цього документа законодавець пропонує засновникам обрати один із двох варіантів: або майбутнє ТОВ буде зареєстроване на основі модельного статуту або ж на власнорозробленому. Що стосується останнього варіанта, то у статуті товариства зазначається інформація про:
-
повне та скорочене (за наявності) найменування товариства;
-
органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень;
-
порядок вступу до товариства та виходу з нього.
Статут ТОВ може також містити інші відомості, що не суперечать закону. Перша редакція статуту товариства обов’язково підписується всіма учасниками товариства, справжність підписів яких засвідчується нотаріусом.
-
довіреність на представництво (подається у випадку, коли документи для державної реєстрації створення ТОВ подаються уповноваженою особою для встановлення повноважень представника)
-
структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;
-
витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;
-
нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим беніфіціарним власником юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.
Говорячи про останні три документи, слід зазначити, що наразі вони перебувають у процесі розробки та погодження, тому поки, що їх подача при державній реєстрації створення ТОВ відкладається до остаточного затвердження зразків цих документів.
Також зазначаємо, що при державній реєстрації саме створення ТОВ – ця послуга є безкоштовною.
Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді як у нас в офісі так і онлайн !
Для цього заповніть поля нижче або ж зателефонуйте нам.
Відправте заявку -
ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.
Щоб отримати консультацію
впишіть свої дані в форму
і нажміть на кнопку:
АДРЕСА
21050, м. Вінниця, вул. Пирогова,
буд. 76-Б, офіс 125.