top of page

Юридична компанія
"Yurtsev&Partners"

1логотип1.jpg

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

        Yurtsev.Partners@gmail.com

 

Як подавати рапорт на звільнення 

 


  На сьогоднішній день актуальним питанням з яким часто звертаються до юристів чи адвокатів є питання складання та подачі рапорту про звільнення з військової служби, адже часто такі рапорти повертаються без розгляду через здавалося б формальні помилки.
   Основними помилками, яких допускаються військовослужбовці при подачі рапорту на звільнення є:
1. Подача такого рапорту на пряму на командира військової частини. Згідно Статуту внутрішньої служби ЗСУ військовослужбовець про все, що з ним сталося має повідомляти свого безпосереднього командира, тобто звертатися по команді. Звернення на пряму до командира військової частини з рапортом про звільнення є порушенням норм чинного законодавства.
2. Часто буває, що рапорт від імені військовослужбовця подає адвокат. Така процедура подачі рапорту є неправильною, оскільки адвокат не може клопотати про звільнення військовослужбовця. Адвокат може проконтролювати розгляд такого рапорту шляхом направлення адвокатського запиту.
3. Наступне на що потрібно звертати увагу, то це чинність документів, які дають підставу для звільнення. Буває так, що військовий подає рапорт на звільнення, наприклад, по підставі наявності у нього інвалідності, однак, строк закінчення такої групи інвалідності спливає через 3 тижні. В такому випадку, оскільки конкретного строку для розгляду рапорту не встановлено, то зазвичай береться строк 30 днів, як зазначено у законі України «Про звернення громадян» і відповідно військовослужбовцю буде відмовлено у звільненні, оскільки на момент розгляду його рапорту вже була не дійсна підстава для звільнення.
4. Подача рапорту через пошту, також призводить до виникнення певних проблем, оскільки інколи не має дійсної юридичної адреси військової частини або документи повертаються по закінченню терміну зберігання і питання залишається не вирішеним.

 

  Тому з метою швидкого розгляду рапорту на звільнення з військової служби радимо дотримуватися порядку подачі рапорту, звертати увагу на строки та чинність документів, які ви долучаєте до рапорту і в будь якому випадку подавати рапорт по команді, тобто до безпосереднього командира.


 Якщо ж рапорт не приймається, не розглядається, тоді при можливості зробіть його скан копію і направте на електронну пошту свої військової частини чи бригади з супровідним листом в якому необхідно вказати про порушення ваших прав. Більше того, таке порушення радимо фіксувати на гарячій лінії Міністерства оборони чи іншого органу, якому підпорядковується ваша військова частина. Також з метою контролю розгляду рапорту можна відправити адвокатський запит.

Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді як у нас в офісі так і онлайн !

Для цього заповніть поля нижче або ж зателефонуйте нам.

Відправте заявку -

ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.

Щоб отримати консультацію

впишіть свої дані в форму 

і нажміть на кнопку:

Дякуємо, відправлено!

                            АДРЕСА

             21037, м. Вінниця, вул. Пирогова,

             буд. 76-Б, офіс 125.

             

    

                           КОНТАКТИ

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

              Yurtsev.Partners@gmail.com

 

 

bottom of page