top of page

Юридична компанія
"Yurtsev&Partners"

1логотип1.jpg

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

        Yurtsev.Partners@gmail.com

 

                                  Призначення та перерахунок пенсії в Україні

    Чинне законодавство України передбачає різні види пенсії, зокрема такі як:

- пенсія за віком;

- пенсія по втраті годувальника;

- пенсії за інвалідністю (каліцтвом, травмами);

- пенсії за вислугу років (зокрема, для педагогів та медиків);

-пенсії "Чорнобильцям" (включаючи додаткові пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю) та виплати іншим категоріям громадян;

- військова пенсія (зокрема, колишніх військовослужбовців, а також пенсія працівників Національної Поліції та Органів Внутрішніх Справ);

- пенсія держслужбовців та деяких інших категорій осіб залежно від їх професії.

Одноразові пенсійні виплати можуть здійснюватися з фонду недержавного пенсійного забезпечення.

   Довічна пенсія, а також, довічна пенсія подружжя можливі за рахунок накопичених коштів в недержавному пенсійному фонді. 

Призначення пенсії

   Слід зауважити, що на кожний вид пенсії подають різні документи з урахуванням особливостей статусу майбутнього пенсіонера та його трудової діяльності.

    Наразі, для призначення пенсії слід подати документи особисто або до відповідного управління пенсійного фонду шляхом відвідування прозорого офісу або ж через електронний вебпортал за наявності мобільного додатку «Дія» чи електронного підпису.

  Наголошую, що подання документів на призначення пенсії по довіреності не передбачено законом.

    Основними критеріями для призначення пенсій по віку, по інвалідності є наявність відповідного трудового (страхового) стажу та досягнення певного віку.

    Так, для пенсії по віку станом на 2023 рік потрібно мати не менше 30 років стажу та досягнути 60-річного віку, як для жінок так і чоловіків.

   У разі якщо стажу не вистачає є змога його «докупити» офіційно шляхом сплати страхового внеску в подвійному розмірі (станом на травень 2023 року це 2948 грн) за кожен календарний місяць стажу. Або ж, якщо докуповувати не вигідно, можна вийти на пенсію в 63 р. з наявності стажу від 20 років чи в 65 років за наявності стажу не менше 15 років.

    Можливе і пільгове призначення пенсії по віку (тобто із зменшенням пенсійного віку та стажу), якщо особа працювала на посадах з шкідливими умовами праці за відповідним Списком №1 чи 2 чи за певними сімейними обставинами (наприклад матерям-героїням або особам, що виховали дитину з інвалідністю) та іншим категоріям осіб вказаних в ст.114 Закону України №1058-ІV.

   В разі, якщо особа не має права на пенсію по стажу та віку, то законом передбачена соціальна пенсія.

Як нараховується пенсія в Україні

 Основним чинником, який впливає на розмір пенсії є заробітна плата/грошове забезпечення пенсіонера.

 Так, для пенсії по віку, за інвалідністю за загальним правилом береться до увага заробітна плата за період з 01 липня 2000 року по дату виходу на пенсію і співвідноситься із середнім заробітком по Україні за кожен місяць. Таким чином вираховується коефіцієнт заробітної плати. Крім того, до уваги береться, кількість років наявного стажу, і, також, показник середньої заробітної плати за останні три роки по Україні (дана інформація є вільному доступі в мережі інтернет) до звернення за призначенням пенсії.

 В свою чергу, військові пенсії обраховуються у відповідному відсотку від розміру грошового забезпечення. Також, до уваги береться кількість років вислуги.

  Зауважую, що закон передбачає, що мінімальна пенсія по віку не може бути меншою за встановлений прожитковий мінімум (станом на травень 2023 р. -2093 грн), а для пенсіонерів що досягли 65 років не може бути меншою 40% мінімальної зарплати (станом на травень 2023 р. – 2680 грн).

 При цьому, законом визначено, що максимальна пенсія не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів (20 930 грн ). Однак, в певних випадках таке обмеження може в судовому порядку скасувати, зокрема, військовим пенсіонерам.

Пенсія для громадян України, що виїхали за кордон

 Наразі актуальною є проблема виплати пенсії особам, що виїхали за кордон. Так, наразі законом передбачено, що в разі якщо особа протягом більше як пів року не перебуває в Україні, то пенсійна виплата призупиняється до повернення. Однак, Конституційним Судом такі обмеження визнано неконституційними і в судовому порядку можна відсудити пенсію і в період перебування за кордоном.

 

  Також, Ви можете перевірити чи правильно нарахована Ваша пенсія або оскаржити відмову в призначенні пенсії, звернувшись до нашої компанії заповнивши заявку на отримання консультації нижче.

Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді як у нас в офісі так і онлайн !

Для цього заповніть поля нижче або ж зателефонуйте нам.

Відправте заявку -

ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.

Щоб отримати консультацію

впишіть свої дані в форму 

і нажміть на кнопку:

Дякуємо, відправлено!

                            АДРЕСА

             21037, м. Вінниця, вул. Пирогова,

             буд. 76-Б, офіс 125.

             

    

                           КОНТАКТИ

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

              Yurtsev.Partners@gmail.com

 

 

bottom of page