top of page
1логотип1.jpg

Юридична компанія

"Yurtsev&Partners"

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

        Yurtsev.Partners@gmail.com

 

Припинення діяльності фізичної особи-підприємця

     Зареєструвавшись фізичною особою-підприємцем та почавши свій бізнес в багатьох ФОП не все йде за планом: то економічна криза в країні, то якісь особисті ситуації, які змушують підприємців зупинити свою діяльність до кращих часів. Але багато навіть не задумуються про те, що при такому зупиненні підприємницької діяльності,  податкові органи все ж будуть нараховувати таким ФОП податки і сам факт не отримання ФОП доходу не означає припинення його діяльності. Тому дана стаття стане корисною для усіх фізичних осіб-підприємців, які планують відтермінувати свою діяльність на більш сприятливіший час.

       Отже, кожен ФОП має розуміти для себе різницю між зупиненням та припиненням підприємницької діяльності, адже просто зупинення діяльності, як наслідок для фізичної особи-підприємця тягне щомісячний обов’язок сплати за себе ЄСВ (якщо особа не звільнена від цього згідно чинного законодавства) та інші податки в залежності від системи оподаткування, а от припинення діяльності ФОП або як кажуть пересічні громадяни «закриття ФОП» означає, що ця особа позбавляється статусу фізичної особи-підприємця і ніяких податків після державної реєстрації припинення фізичної особи-підприємця платити не доведеться.

    Згідно ч.4 ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»  для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця подається один з таких документів:

     1) заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням - у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням;

   2) ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у зв’язку з її смертю, визнанням її безвісно відсутньою або оголошенням померлою.

    Звертаємо увагу, що з 01.06.2020 року діють нові форми заяв щодо державної реєстрації припинення фізичної-особи підприємця. Подати таку заяву може і уповноважена ФОП особа, але лише на підставі нотаріальної довіреності.

     Після того, як заяву про припинення підприємницької діяльності фізичної-особи підприємця подано державному реєстратору, в останнього є 24 години, щоб внести ці відомості до Єдиного державного реєстру юридичних юсіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Така процедура закриття ФОП є абсолютно безкоштовною.

Наступним кроком, який необхідно зробити вже колишньому ФОП  - це сплатити усі податки та на протязі 30 днів з дня припинення діяльності ФОП, звернутися до податкових органів (за місцем перебування на обліку, як ФОП) та подати їм відповідні ліквідаційні звіти та податкову декларацію (якщо говорити про ФОП, який перебував на спрощеній системі оподаткування). На підставі цих документів податкові органи проводять перевірку про результати якої повідомляють ФОП.

      Також на цьому етапі уже припиненому ФОП доведеться  закрити рахунки у банках.

      Останнім, що має зробити колишній ФОП в процедурі припинення діяльності підприємця – це перевірити чи знята ця особа з обліку. Таку перевірку можна зробити самостійно на сайті Мінюсту.

    З вищеописаного, можна зробити висновок, що якщо ваша підприємницька діяльність знаходиться в «замороженому» стані (ви не займаєтесь нею та не отримуєте доходи)  то в такому разі статус фізичної особи-підприємця краще припинити. Це заощадить вам кошти та збереже вас від проблем з податковою. Тим паче, що отримати статус фізичної особи-підприємця знову, ви зможете в будь-який сприятливий для вас час.

Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді !

Це безкоштовно.

Для цього замовте безкоштовну консультацію по телефону.

Відправте заявку -

ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.

Щоб отримати консультацію

впишіть свої дані в форму 

і нажміть на кнопку:

Дякуємо, відправлено!

                            АДРЕСА

             21037, м. Вінниця, вул. Пирогова,

             буд. 76-Б, офіс 125.

         

    

                           КОНТАКТИ

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

              Yurtsev.Partners@gmail.com

 

 

bottom of page