top of page
1логотип1.jpg

Юридична компанія

"Yurtsev&Partners"

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

        Yurtsev.Partners@gmail.com

 

Важливі аспекти оскарження податкових повідомлень-рішень

      Чинним Кодексом адміністративного судочинства України, а також нормами податкового законодавства, встановлені певні особливості оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень (ППР). 

          Так, законодавець визначив два способи оскарження ППР, а саме: оскарження в адміністративному порядку та оскарження в судовому порядку.

           Для оскарження ППР в адміністративному порядку платники податків повинні пам’ятати, що в такому випадку письмова скарга подається до контролюючого органу вищого рівня протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків ППР, що оскаржується.

      Разом з тим слід також не забувати, що одночасно з поданням скарги до вищестоящого органу в порядку адміністративного оскарження ППР платник податків зобов’язаний письмово повідомити про таку обставину той орган, рішення якого оскаржується.

          За загальним правилом орган, який розглядає таку скаргу, зобов’язаний прийняти обґрунтоване рішення та надіслати його скаржнику поштою з повідомленням про вручення протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги. Зазвичай якщо рішення за скаргою платника податків не надсилається платнику податків протягом 20 днів, то така скарга вважається повністю задоволеною на користь скаржника.

        На практиці процедура адміністративного оскарження ППР є досудовим способом вирішення спору. В абсолютній більшості випадків такого оскарження уповноваженим органом приймається рішення про залишення скарги платника податків без задоволення. Однак, в будь-якому випадку ППР можуть бути оскаржені в судовому порядку.

      Чинним Податковим кодексом України передбачено, що платник податків має право оскаржити ППР в судовому порядку протягом 1095 днів з моменту його отримання.

        Разом з тим слід пам’ятати, що якщо проводилась процедура адміністративного оскарження ППР, то платник податків має право їх судового оскарження протягом місяця, що настає за днем закінченням процедури адміністративного оскарження.

      При цьому, хоча в такому випадку у платника податків є місяць для подання позовної заяви для суду, краще це зробити протягом 10 днів. Це пояснюється тим, що оскільки термін сплати узгодженої суми податкового зобов’язання після закінчення процедури адміністративного оскарження становить 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження, то для зупинення строків сплати краще дотриматися скороченого 10-денного строку звернення до суду.

       Слід також звернути увагу на те, що оскарження ППР в судовому порядку (на відміну від їх оскарження в адміністративному порядку) є платним, оскільки в такому разі сплачується судовий збір в розмірі, визначеному Законом України “Про судовий збір”.

         Резюмуючи все вищенаведене, слід пам’ятати, що строки оскарження ППР в 2020 році наступні:

  1. в адміністративному порядку – 10 днів;

  2. в судовому порядку (якщо попередньо не подавалась скарга до вищестоящого органу) – 1095 днів;

  3. в судовому порядку (якщо попередньо подавалась скарга до вищестоящого органу) – 1 місяць (але краще встигнути за 10 днів).

Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді !

Це безкоштовно.

Для цього замовте безкоштовну консультацію по телефону.

Відправте заявку -

ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.

Щоб отримати консультацію

впишіть свої дані в форму 

і нажміть на кнопку:

Дякуємо, відправлено!

                            АДРЕСА

             21037, м. Вінниця, вул. Пирогова,

             буд. 76-Б, офіс 125.

           

    

                           КОНТАКТИ

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

              Yurtsev.Partners@gmail.com

 

 

bottom of page