top of page

Юридична компанія
"Yurtsev&Partners"

1логотип1.jpg

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

        Yurtsev.Partners@gmail.com

 

                                             Оскарження незаконного звільнення!

    Дуже часто на практиці ми маємо справу із питаннями оскарження незаконного звільнення, поновлення на посаді та іншими питаннями у сфері трудового права. Адже,
дійсно, трудові спори – це завжди актуальна тема для всіх працездатних людей, оскільки, кожен працівник, виконуючи свої посадові обов’язки має знати свої права у випадку порушення їх роботодавцем.
   Найбільше питань у працівників виникає з підстав незаконного звільнення та поновлення на роботі за рішенням суду. Варто зазначити, що дане питання регулюється Кодексом законів про працю (КЗпП), який передбачає підстави для поновлення на роботі працівника зокрема це статті 32, 33, 34, 36 , 44 КЗпП України.
    Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до статті 233 КЗпП позовна заява про незаконне звільнення та поновлення на посаді може бути подана працівником протягом
місяця з дня вручення копії наказу про звільнення. Така позовна заява подається до місцевого загального суду за місцем проживання працівника або за місцем знаходження
роботодавця. У випадку пропуску строку для звернення до суду, такий строк може бути поновлений за заявою працівника за наявності поважних причин пропуску такого строку.
   Адвокат по трудовому праву беручись за справу, що стосується незаконного звільнення повинен роз’яснити позивачу-працівнику, що відповідно до пункту 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» при подачі позовної заяви про поновлення на роботі такі особи звільнені від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
   Зазначаємо, що при вирішенні в судовому порядку питання щодо незаконного звільнення та поновлення на роботі вирішується також питання про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Так в частині 2 статті 235 КЗпП України зазначено, що при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
     Надаючи юридичну консультації по питанню оскарження незаконного звільнення юрист по трудовому праву повинен також роз’яснити позивачу, що останній має право стягнути з свого роботодавця ще й моральну шкоду у випадку, коли незаконне звільнення та порушення прав працівника призвело до моральних страждань.
    Після прийняття судом рішення про задоволення позовних вимог позивача таке рішення підлягає виконанню.
       Звертаємо Вашу увагу, що працівник поновлюється на посаді не з дати прийняття
судового рішення, а з дати звільнення такого працівника.
      На підставі вищевказаного рішення суду роботодавець (власник або уповноважений ним орган) видає наказ та вносить відповідний запис до трудової книжки працівника.
       Цікавим також є той факт, що весь цей час вимушеного прогулу, що став наслідком
незаконного звільнення має зараховуватися до стажу працівника, що в свою чергу надає
такому працівнику право на щорічну основну відпустку.
   У випадку, якщо Вам потрібна юридична допомога по питанню оскарження незаконного звільнення та поновлення на роботі звертайтесь до ЮК "Yurtsev&Partners" і ми з радістю допоможемо вирішити Ваше питання.

Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді !

Це безкоштовно.

Для цього замовте безкоштовну консультацію по телефону.

Відправте заявку -

ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.

Щоб отримати консультацію

впишіть свої дані в форму 

і нажміть на кнопку:

Дякуємо, відправлено!

                            АДРЕСА

             21037, м. Вінниця, вул. Пирогова,

             буд. 76-Б, офіс 125.

             

    

                           КОНТАКТИ

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

              Yurtsev.Partners@gmail.com

 

 

bottom of page