top of page
1логотип1.jpg

Юридична компанія

"Yurtsev&Partners"

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

        Yurtsev.Partners@gmail.com

 

Правове регулювання ліквідації товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ)

 

    Пандемія «коронавірусу» змусила багатьох  учасників юридичних осіб прийти до рішення про припинення діяльності останньої, адже економічну нестабільність в державі мають змогу  пережити не всі підприємства. Під час прийняття вищезазначеного рішення про припинення діяльності юридичної особи, її учасники часто зустрічаються із питаннями з чого почати і які саме документи потрібно зібрати для даної процедури ліквідації та кому їх подавати. Тому дана стаття допоможе вам зорієнтувати як і що робити для того, щоб ліквідувати ТОВ.

     Згідно з статті 48 Закону України «Про товариства з обмеженою відповідальності» одним із способів припинення товариства є його ліквідація.

   В установчому документі товариства може міститися розділ присвячений якраз припиненню товариства, але згідно законодавчих нововведень такий розділ не є обов’язковим, тому в такому випадку учасникам слід керуватися загальними правилами припинення товариства шляхом його ліквідації, які визначені законом.

     Першим з чого потрібно почати – це прийняти на загальних зборах товариства саме рішення про ліквідацію останнього та оформити його протоколом, а у випадку коли у товаристві лише один учасник - відповідним рішенням.

  В протоколі чи  рішенні про припинення товариства обов’язково зазначається інформація про склад комісії з ліквідації, її голову або ліквідатора. Зазначаються паспортні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків України усіх вищезазначених осіб. Також звернути треба увагу і на те, що в цьому рішенні ви повинні прописати і строк на протязі якого  кредитори мають заявити свої вимоги до товариства, яке припиняє свою діяльність. Будьте уважні при зазначенні даного строку, адже згідно чинного законодавства він  не може бути меншим двох місяців та більшим шести місяців з моменту оприлюднення про рішення припинити товариство.

    Далі, що потрібно зробити  учасникам товариства  - це на протязі трьох робочих днів з моменту прийняття вищезазначеного рішення про ліквідацію товариства повідомити державного реєстратора про такі дії.

   Слідуючим етапом ліквідації товариства є повідомлення контролюючих органів про початок такого процесу. Податківці рекомендують подавати їм такі документи: заяву платника податків за формою 8-ОПП, оригінал довідки за формою 4-ОПП (за наявності), копію протоколу або рішення (в залежності від кількості учасників товариства) власника або органу, уповноваженого на те засновницькими документами про ліквідацію, копію протоколу (рішення) про створення ліквідаційної комісії.

  Процедура ліквідації ТОВ передбачає і письмове повідомлення кожного із кредиторів про початок припинення юридичної особи та стягнення дебіторської заборгованості. Чисті активи товариства підлягають продажу.

   Коли ж проведено усі розрахунки з кредиторами, ліквідатор чи ліквідаційна комісія складають ліквідаційний баланс, який затверджується загальними зборами та ліквідаційною комісією чи ліквідатором передається в податкові органи.

 Також уповноважені особи на проведення процедури ліквідації товариства закривають  рахунки в банках та взамін беруть виписки по рахунку за останні 3 роки, анульовуються всі свідоцтва та дозволи, акредитації на митниці, вживаються заходи щодо виключення з реєстрів, звільняються усі працівники.

   Завершальним етапом ліквідації ТОВ є державна реєстрація його припинення. Для цією процедури особі, що проводить таку реєстрацію подаються заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідаціїї та довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

  На перший погляд, це все здається дуже складним процесом, але знаючи увесь алгоритм дій, припинення товариства шляхом ліквідації не є занадто складною проблемою.

Якщо у Вас ще залишилися запитання - ви можете отримати на них відповіді як у нас в офісі так і онлайн !

Для цього заповніть поля нижче або ж зателефонуйте нам.

Відправте заявку -

ми передзвонимо, і обговоримо Вашу ситуацію.

Щоб отримати консультацію

впишіть свої дані в форму 

і нажміть на кнопку:

Дякуємо, відправлено!

                            АДРЕСА

             21037, м. Вінниця, вул. Пирогова,

             буд. 76-Б, офіс 125.

    

                           КОНТАКТИ

             +38(096) 761 37 73

             +38(063) 498 20 32  

              Yurtsev.Partners@gmail.com

 

 

bottom of page